Kapet me pistoletë në makinë gjatë orës policore, arrestohet i riu në Tiranë

Një i ri është vënë në pranga mbrëmjen e djeshme nga policia pasi është kapur me pistoletë pa leje në makinë, teksa lëvizte gjatë orës policore.

  1. T., 26 vjeç, banues në Tiranë, u vu në pranga.

Policia njoftoi se arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit në mjetin e tij dhe në banesën që kishte marrë me qira, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 2 armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

LEXO EDHE  Dhu*oi gruan, arrestohet 43-vjeçari në Lezhë

I riu akuzohet për “Armëmbajtje pa leje”.