Video/ Holanda shënon 4 herë brenda 9 minutave, Portugalia përmbys shifrat me anë të Ronaldos

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e përmbysjes ndaj Luksemburgut, duke çuar shifrat në 1-2.

Portugalia zbriti bukur në kundërsulm dhe Cristiano Ronaldo mposhti portierin vendas pasi finalizoi në mënyrë perfekte një krosim nga krahu i djathtë.

Nga ana tjetër, Holanda kryeson 0-5 ndaj Gjibraltarit. Pjesa e parë u mbyll 1-0 ndërsa në të dytën ka ardhur shpërthimi i “Tulipanëve” duke shënuar katwr herë brenda 9-të minutave me anë të Luuk de Jong, Depay Winaldum, dhe Malen pwrkatwsisht nw minutat 55’, 61’, 62’ dhe 64’.

LEXO EDHE  Derbi i Londrës shkon për Arsenalin, Tottenham në krizë të thellë