Kualifikueset e Botërorit/ Turqia në avantazh pas 2 minutash lojë, ylli i Milanit protagonist (VIDEO)

Kanë startuar në orën 20:45 8 sfida të vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”, Turqia nuk ka humbur kohë dhe ka marrë avantazhin pas vetëm 2 minutash lojë kundër Letonisë.

Autor i golit për turqit ishte Kenan Karaman. Sulmuesi 27-vjeçar përfitoi nga një pasim i mesfushorit të Milanit, Hakan Calhanoglu, për të dërguar topin në rrjetë.

LEXO EDHE  Romeu shpjegon: Ja pse rinovimi i Messi-t me Barcelonën ishte i pamundur