U paraqitën me dokumente false në Shqipëri, arrestohen 3 iranianë në Pogradec

Policia e Pogradecit ka arrestuar 3 shtetas iranianë, të cilët akuzohen për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”.

Sipas njoftimit të policisë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve I.T., 24 vjeç, M.N., 25 vjeç dhe A.N., 25 vjeç, banues në Stamboll, Turqi.

LEXO EDHE  Raporti i INSTAT: Ja sa persona kanë humbur jetën gjatë muajit gusht

“Këta shtetas janë paraqitur në hyrje të Republikës së Shqipërisë, me dokumente identifikimi të dyshuara si të falsifikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet  i kaluan Prokurorisë Pogradec për veprime të mëtejshme”, njoftoi policia.