Video/ Franca me fat, shikoni autogolin qesharak të mbrojtësi të Kazakistanit

Franca reagoi pas barazimit në shtëpi kundër Ukrainës dhe mori tre pikët e para në grupin D. Kampionët e botës fituan 0-2 në Kazakistan, duke siguruar fitoren e parë në takimet eliminatore të Botërorit Katar 2022.

Golin e parë për francezët e shënoi Ousmane Dembele në minutën e 19-të ndërsa për të dyfishuar shifrat mendoi mbrojtësi kundërshtar Sergiy Maliy.

LEXO EDHE  Teuta reziston me 10 lojtarë, i merr barazimin Vllaznisë në “Loro Boriçi”

Në përpjekje për të larguar topin pas një goditje nga këndi, Maily godet topin me kokë drejt portës së tij, ku dhe pozicionimi i portierit ishte i gabuar sepse ishte në kundra kohë me topin e goditur nga mbrojtësi. Ky moment është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale.