Kualifikueset e Botërorit/ Holanda në avantazh falë një “perle”, Turqia e pandalshme në Norvegji

Holanda ka kaluar në avantazh ndaj Letonisë në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022.

Ishte Berghuis ai që shënoi për “Tulipanët”, teksa në minutën e 32-të lëshoi një gjuajtje perfekte jashtë zone duke mos i dhënë asnjë shans portierit kundërshtar.

LEXO EDHE  Bundesliga/ Bayern Munchen i papërmbajtshëm, i jep shtatë “shuplaka” Bochumit

Ndërkohë Turqia kryeson 0-2 ndaj Norvegjisë falë golave të Tufan dhe Soyuncu në minutat 4’ dhe 28’.