Video/ Lojtari i Olimpiakos bën veprimin e zgjuar, fshihet pas portës dhe kap portierin në befasi

Në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Greqisë, Aris priti Olimpiakosin në shtëpi.

Olimpiakos, të cilët kishin fituar në takimin e parë 2-1, arritën të kualifikoheshin në gjysmëfinale, pasi i morën një barazim Arisit 1-1, falë një goli mjaft interesat të shënuar nga Andreas Bouchalakis në minutën e 87-të.

Futbollisti 27 vjeçar nuk shkoi në mesin e fushës (siç ndodh zakonisht), pas një aksioni të ndalur nga portieri kundërshtar, por u fsheh pas portës.

Ai priti momentin sa portieri i Arisit la topin në tokë dhe vrapoi drejt tij, duke ia rrëmbyer dhe duke e dërguar topin në fundin e rrjetës.