E trishtë! Aktorja e njohur ndërron jetë nga tumori në tru (Foto)

Aktorja e famshme Nicola Pagett ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare nga tumori në tru, raporton The Guardian.

Aktorja luftoi me depresionin gjatë gjithë jetës së saj, dhe eksperiencën e saj e tregoi me botimin e librit “Diamonds Behind My Eyes”. Pagett ishte martuar me Graham Sëannell nga 1975 deri në 1997, me të cilin ka dhe një vajzë.

Aktorja u bë e njohur me rolin e saj, Elizabeth Bellamy në serialin e famshëm të viteve 1970 “Upstairs, Downstairs”, fituese e katër çmimeve Emmy.