VIDEO/ Vrasja e 31 vjeçarit në mes të Vlorës, momenti kur autorët zbrasin kallashnikovin

Tauland Gjikaj u qëllua për vdekje në mes të ditës në qytetin e Vlorës këtë të mërkurë, nga autorë të maskuar që u larguan menjëherë nga vendngjarja.

Një video e siguruar nga “ABC Neës” tregon momentin kur autorët e ngjarjes i afrohen viktimës dhe e qëllojnë me kallashnikov në mes të qytetit. Autorët i dalin viktimës përballë dhe shkrehin armën, ndërkohë, viktima rrëzohet përtokë.

Policia ka bërë të munduar arrestimin e njërit nga autorët e dyshuar që është Andi Jonuzaj, një biznesmen, i cili mohon përfshirjen në ngjarje.

LEXO EDHE  Pensionet/ Hyjnë në fuqi koeficientët e rinj të indeksimit të pagave

Tauland Gjikaj është djali i një ish-oficeri policie. Ai ishte një person me precedent të mëparshëm penal, i cili është arrestuar për amëmbajtje pa leje në përplasjen me armë mes dy bandave në qendër të qytetit të Vlorës në vitin 2017, por mundi t‘ia hidhte drejtësisë. Ai është djali i një ish-polici në qytetin bregdetar.