“Unë e pamoralshme? Ti je gay”/ Xhensila Pere e ‘kërcënoi’, gazetari me ironi: Nënë Tereza

Debati mes Xhensila Peres dhe gazetarit Ronaldo Sharka ka vazhduar edhe në rrjete sociale. Gjithcka nisi teksa së fundmi Xhensila Pere ka qenë e ftuar në programin “EXPULS” nga Ronaldo Sharka.

Ronaldo i tha Xhensilës se e akuzojnë si të imoralshme në rrjetet sociale, cfarë solli degradimin e intervistës e cila ishte parashikuar ndryshe. Xhensila iu përgjigj gazetarit me të njejtën monedhë duke i thënë se dhe atë e akuzojnë si homoseksual, madje nëse do pritej qoftë dhe një fjalë nga intervista, Xhensila do të merrte masa.

Pa kaluar ende më shumë se 48 orë, erdhi fillimisht reagimi i gazetarit Ronaldo Sharka, nëpërmjet disa InstaStory, ai shkruan: “Gëzuar ditën ndërkombëtare të diskriminimit, mund të mos e kisha transmetuar për të shmangur trondtitjet e familjes time, por ju mund ta shini, sepse jam me të vërtëten. Edhe njëherë, turp të vi Madre Teresa.”, shkruan ai.

Nuk kaluan shumë minuta dhe nuk mungoi as thumbi i radhës i Xhensilës: “Po e bëj dhe një shkrim se mesa duket live se paske kuptuar :

-Emisioni do trasmetohej sepse në të kundërt do përfundoje në gjyq.

-Nëse tani tu kujtua familja , përpara se të përgatisje skenarin duhej të merje parasysh që edhe e ftuara jote e cila të jep klikimet e lakuara e ka një të tillë e cila po ashtu lëndohet kur ju quan vajzën imorale.

-Nëse e quan veten gazetar , minimalisht duhet të njohësh rregullat bazë të gazetarisë , në të kundërt dil e bëj llogje në lagje e nëpër shkallët e pallatit.

-E fundit , kur përgatit pyetjet përgatitu edhe për përgjigjet se jo gjithmonë e ftuara do përdorë diplomacinë por mund të të kthehet me të njëjtën monedhë dhe mesa duket ti di vetëm të hedhësh.

Kështu që kurseja vetes rolin e viktimës dhe hiq dorë nga pyetjet idiote dhe denigruese se jo vetëm ti por çdokush që do guxojë ti bëjë do marrë vetëm shuplaka.”, shkruan ajo.

LEXO EDHE  Pas ndarjes, Arsimi ngacmon Anën në instagram: Kam mbaruar…