Atentati në Tiranë/ Berisha: Ja lidhjet politike të Behar Sofisë, e dëshmuar me pamje filmike

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer atentatit të ndodhur në kryeqytet, të Enjten, kur u ekzekutua me armë zjarri Behar Sofia.

Duke iu referuar një mesazhi ardhur në adresë të tij, siç tregon Berisha, ish-kryeministri zbulon lidhjet politike të viktimës, që ka pasur precedentë në fushën e narko-trafikut.

“Behar Sofia grup me Edmond Begon dhe Taulant Ballen. Por kafen e rrufiste edhe me Don Gramozin dhe Mafioz Hysenin”, shkruan Berisha në një postim në faqen e tij në FB, ndërsa paraqet dhe mesazhin e ardhur në adresë të tij.

Në mesazh, lexohet:

Cfare po behet keshtu ne kete vend ku nuk kemi aspak siguri per jeten. Si ka mundesi qe nje media nuk foli per lidhjet e Behar Sofise me Taulant Ballen. Ai eshte nje grup me Taulant Ballen dhe Edmond Begon. Une shpesh i kam pare ne kafen e Taulant Balles dhe Edmond Begos te tre. Ballen, Behar Sofine dhe Edmond Begon djalin e motres se Sofise ka pas raste qe ka qene dhe Gramoz Ruçi e Alket Hyseni. Si nuk foli njeri per lidhjet e Behar Sofise per lidhjet me bandat qe kemi ne pushtet. Te gjithe i kane pare ne kafen perballe Venecias dhe Balla e di shume mire se me syte e mi e kam pare shume here. Mua me ka ndodh ti shoh se kam shpine aty afer e kto s’kan guxim me e mohu se po te hapen kamerat e lokalit apo aty afer identifikohen e ju dalin te palarat. Anonim te lutem se ketu te vrasin naten e te qaj e diten.

LEXO EDHE  Basha: ‘Taksa Rama’ mbi naftën e ka kthyer Shqipërinë në një ndër vendet me çmimin më të lartë në botë