Tragjedi/ Pas djalit 17 vjeç, humb jetën nga koronavirusi edhe babai

Tragjedia ka pllakosur familjen Seiti nga Elbasani. Pas djalit Q. Seiti vetëm 17 vjeç, i cili ndërroi jetë në spitalin Covid-2 nga koronavirusi, sot është mësuar një tjetër lajm tragjik.

Babai i adoleshentit, Luftar Seiti mësohet se ka ndërruar jetët po për shkak të koronavirusit.

Adoleshenti Q. Seiti sipas mjekëve kishte mbërritur në spital me mushkërinë e prekur 100% nga koronavirusi.

LEXO EDHE  Rama: Plagosja e sekretarit të PD në Kavajë, zënkë ordinere

Edhe babai i tij ishte në gjendje të rëndë dhe duket se nuk i ka mbijetuar dot sëmundjes dhe dhimbjes për humbjen e djalit.

Mamaja e 17-vjeçarit mësohet se ka shpëtuar nga sëmundja, pasi edhe ajo ishte e prekur nga Covid-19.