Trafikonin tonelata kokaine, shkatërrohen dy banda italo-shqiptare, dalin pamjet e operacionit (Video)

Policia e Milanos ka kryer një operacion kundër trafikut ndërkombëtar të drogës duke goditur dy organizata të ndryshme kriminale.

Bëhet me dije se pjesëtarë të grupeve ishin italianë dhe shqiptarë, të cilët importonin sasi të mëdha kokaine, hashash dhe marijuanë në Lombardi për t’i shpërndarë më pas në rajone të ndryshme të Italisë.

Arrestime janë kryer thuajse në shumë zona në Itali, duke filluar nga, Bergamo, Brindisi, Lodi, Pavia, Reggio Calabria, Reggio Emilia, Roma dhe Varese, përfshirë këtu edhe dy arrestime në Shqipëri.

LEXO EDHE  Basha: 25 Prilli është dita e ndryshimit

Sakaq hetimet e Anti-Drogës në Milano të koordinuar me Shërbimin Operacionale Qendror dhe në bashkëpunim me autoritetet shqiptare arritën të godisnin organizatat në fjalë, ndërsa në Milano u sekuestrua një kompani, tre skuterë, dy motoçikleta nëntë vetura dhe pasuri të patundshme, shkruajnë mediat e huaja.