Real Madrid arrin fitoren e tretë radhazi, mposht pastër Valencian

Reali i Madridit ka triumfuar me rezultatin 2-0 ndaj Valencias në stadiumin “Alfredo Di Stefano”.

Skuadra madrilene e përfundoi takimin që në pjesën e parë, ku i pari shënoi sulmuesi francez, Karim Benzema në minutën e 12′, dhe më pas dyfishimi i rezultatit dhe vulosja e takimit u bë nga Toni Kros në minutën e 42′.

LEXO EDHE  Superiorja/ Laçi fundos Dinamon me "manita", Shkëmbi në telashe

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi për klubin merengues, e cila me këtë sukses renditet në vendin e dytë në kuotën e 49 pikëve, -5 pikë nga kryesuesët e Atletikos së Madridit.