Përgjimet e Ndraghetas/ Berisha: Mafia e ka futur në xhep Veliajn dhe narkoqeverinë e rilindjes

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi skandalin më të fundit të qeverisë Rama, ku në bazë të përgjimeve antimafia, biznesmenë të lidhur me Ndraghetan janë kapur duke biseduar me njëri-tjetrin për takime me kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj, me qëllim që ky i fundit ti favorizojë në ndërtimin e kullave shumëkatëshe në Tiranë, në këmbim të 20 përqindshit të vlerës së ndërtimit.

Me anë të një postimi në Facebook, Berisha shkruan se mafia italiane e ka futur në xhep Veliajnt dhe qeverinë e rilindjes.

Postimi i Berishës:

Mafia italiane ka ne xhep narkoqeverine e Tiranes.

Skandali i dites i narkoqeverise se Tiranes.

Miq, mafia italiane ka njerez qe e lidhin direkt me Edvinin dhe Lal Plehun dhe ka projekte per kulla ne Tirane dhe koncesione.

Rregjistrimet e nje grupi prej 35 vetesh te arrestuar nga policia antimafie ne operacionin “Basso Profilo” kane treguar se nderlidhesi  i tyre nje ishpunonjes i Guardia di Financia  i siguron se me ryshfet tek nje minister i siguron te gjitha.

Ata kane patur telefonata dhe kane zhvilluar takime me zyrtare kryesor te bashkise Lal Plehun dhe narkoqeveritar.

Ndiqeni videon dhe lexoni kroniken e gazetarit per kete skandal te ri. Sb

LEXO EDHE  Aksident fatal në Tiranë, 1 viktimë dhe 1 i plagosur