‘Plaga është ende e freskët’/ Basha kujton masakrën e Reçakut: Drejtësi që historia mos të përsëritet

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar sot viktimat e masakrës së Reçakut.

Me një postim në Twitter, Basha shkruan se plaga është ende e freskët. Ai thekson se duhet bërë drejtësi në mënyrë që historia të mos përsëritet.

Mesazhi i Lulzim Bashës:

Mbarë shqiptarët përkujtojnë sot masakrën e Reçakut.

Plaga është ende e freskët, dhimbjet nuk janë fashitur e do të mbeten derisa të ketë drejtësi për viktimat e genocidit në Reçak dhe në të gjithë Kosovën.

Drejtësi që historia të mos përsëritet, as harrohet e as tjetërsohet!

LEXO EDHE  Meta kthen në Kuvend ligjin për "Karrierën në FA"/ Ja problemet që evidenton