Lazio ‘shtyp’ Romën në derbi, e mund 3-0

Lazio ka fituar pastër 3-0 derbin e kryeqytetit ndaj Romës në stadiumin ’’Olimpico’’.

Në ndeshjen e vlefshme për Seria A, lacialët kanë shënuar të parët me Immobile dhe më pas me Luis Alberton për të siguruar avantazhin që në pjesën e parë.

LEXO EDHE  Mazrekaj në dyshim ndaj Partizanit, Deliu i gatshëm. Ja situata te Laçi para sfidës ndaj "të kuqve"

Më pas në pjesën e dytë do të ishte sërish Luis Alberto që do të vuloste fitoren.