Njihuni me surprizat e motit për nesër

Gjatë ditës së nesërme parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira, të cilat prej mesditës do të jenë të dendura.

Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës me intensitet të ulët. Në lartësinë mbi 400 metra reshjet do të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët, ndërsa në zonat malore në verilindje dhe juglindje me intensitet deri mesatar.

LEXO EDHE  Rëndohet situata në Shkodër, uji në Obot arrin më shumë se 1 m

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Zonat malore -6°C deri 6°C
Zonat e ulta -1°C deri 12°C
Bregdeti 1°C deri 13°C