Arrestohet në Kosovë bashkëshorti i ish-ministres së Ramës (VIDEO)

Përfaqësues të Partisë Socialdemokrate kanë protestuar sot para Stacionit të Policisë së Kosovës në qendër të Prishtinës, duke shkruar në murin e këtij objekti “Për partitë tubime, për qytetarët dënime”.

Ka pasur konfrontime fizike ndërmjet aktivistëve të PSD-së dhe efektivëve të policisë, të cilat kanë arrestuar disa aktivistë të kësaj partie, numri saktë i të cilëve ende nuk dihet.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Kosovë/ Tre viktima dhe 379 të infektuar në 24 orët e fundit

Sipas mediave në Kosovë, në pranga është vënë edhe kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i cili është dhe bashkëshorti i ish-ministres së Arsimit në qeverinë Rama, Besa Shahini.