Brataj: Mutacioni i Covid-19 në Angli transmetohet shpejt, ne nuk e zbulojmë dot

I ftuar në ‘Open” kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj tha se mutacioni I ri I Covid-19 që ka shpërthyer në Angli nuk ka prova se është i rrezikshëm. Sipas Bratajt, ai e rëndon situatën, transemtohet më shpejt, por ende nuk ka një studim.

LEXO EDHE  Debati në Kuvend/ Alibeaj-Ahmetajt: Zgjatjen e Reformës në Drejtësi e votojmë kur shqiptarët të të shohin prapa hekurave

“ Anglia është një nga shtetet që të izolon dhe identifikon virusin, por ne nuk kemi mundësi ta gjejmë dot”, tha Brataj.