Los Angeles në festë, LeBron James rinovon kontratën me Lakers

LOS ANGELES, CALIFORNIA - MARCH 03: LeBron James #23 and JaVale McGee #7 of the Los Angeles Lakers react to a play against the Philadelphia 76ers during the first half at Staples Center on March 03, 2020 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Katelyn Mulcahy/Getty Images)

LeBron James ka vendosur të vazhdojë aventurën e tij në Los Angeles Lakers, duke nënshkruar një zgjatje të kontratës dy-vjeçare për 85 milionë dollarë që do ta mbajë atë në ngjyrat verdhë dhe vjollcë deri në vitin 2023. James mund të kishte përfunduar kontratën e tij me Lakers në fund të sezonit 2020-21.

LeBron James ka vendosur të zgjasë kontratën e tij me Los Angeles Lakers, nga e cila ai mund të kishte dalë në fund të sezonit 2020-21, duke sjellë afatin e ri në sezonin 2022-23, duke shtuar kështu dy vjet dhe 85 milionë dollarë.

LEXO EDHE  “Duhet vënë drejtësi”, Lizarazu për Topin e Artë: E di se është e mundshme

Kjo u zbulua nga agjenti i tij Rich Paul në Shams Charania të Athletic, me reporterin që theksoi se 2023 është gjithashtu viti në të cilin djali i madh i James, Bronny, do të mbarojë shkollën e mesme.