Andre Schuerrle dhe Mario Gotze do investojnë në një kompani kanabisi

Shteti i Holandës njihet si një vend liberal për sa i përket kanabisit, dhe nga kjo liri duket se kan?ë përfituar dy ish-kampion të botës me Gjermaninë në vitin 2014, Andre Schuerrle dhe Mario Gotze.

Të dy ish-lojtarët e Borusia Dortmundit do të bëhen investitorë të përbashkët në kompaninë “Sanity Group”.

LEXO EDHE  Fa Cup/ Liverpool ndëshkon Man.United, Salah nuk fal përpara portës

Kjo kompani është me qendër në Berlin dhe është e shpërndarë me degë në mbarë Europën ku merret kryesisht me kërkim-zhvillimin dhe shpërndarje të barnave mjekësore me bazë kanabisin.