VIDEO/ Pas 15 vitesh, Tajson rikthehet në ring

Pas 15 vitesh, Majk Tajson rikthehet sërish në ring për të boksuar.

Në një ndeshje bamirësie që u zhvillua në Los Anxheles të Shteteve të Bashkuara, Majk Tajson 54 vjeç dhe Roi Xhons Xhunior 51 vjeç, zhvilluan një përballje spektakolare me tetë raunde me nga 2 minuta.

LEXO EDHE  U afrua me bujë, Partizani njofton largimin e sulmuesit

Tyson dukej agresiv që nga fillimi dhe grushtoi Jones, 51 vjeç, gjatë shumicës së “luftës” së tyre me tetë raunde në Staples Center.

Por Jones mbeti në këmbë kur ra gongu i fundit. USA TODAY Sports shënoi rezultatin 78-74 për Tyson.