Aksident tragjik në Lezhë, humb jetën biznesmeni i njohur! Emri

Disa çaste më parë, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në aksin Lezhë-Milot në vendin e njohur si Ishull-Lezhë, ku një automjet është përplasur me një këmbësor dhe si pasojë ka ndërruar jetë 60-vjeçari Gjon Kola.

Kola është pronari i një hoteli pranë vendit ku ndodhi aksidenti. Pavarësisht ndihmës së parë që është tentuar ti jepet Kolës, biznesmeni ka ndërruar jetë pa mundur që të transportohet për në spital.

LEXO EDHE  Pa transparencë/ Një tjetër e re humbi jetën nga Covid-19, çfarë po ndodh në spitale

Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia e lartë. Ndërkohë, burime bëjnë me dije se shoferi është arrestuar nga policia.