Motra e Olta Gixharit bën deklaratën e papritur: Shkova të abortoja, por më spiunoi doktoresha

Motra e Olta Gixharit, moderatorja Gerta Gixhari, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’ në RTV ORA, ku ka rrëfyer përballë moderatores Ester Bylyku, një copëz të së shkuarës së saj.

Gerta foli për shtatëzaninë me djalin e dytë, ku u shpreh se nuk ishte gati për diçka të tillë, duke shtuar: ‘Nuk i tregova as bashkëshortit dhe as familjes sime për shtatëzaninë, por u nisa drejt doktoreshës që është kujdesur për vite për mua, dhe mora vendimin ta hiqja fëmijën.

Ajo u përpoq të më bindte duke më thënë se fëmija dytë është më i lehtë se i pari, më kërkoi të mendohesha dhe u nisa për shtëpi. Ndërkohë që ajo telefonon bashkëshortin tim dhe e njofton për gjithçka. Ai telefonon familjen time dhe së bashku organizojnë një festë. Nuk vihej në diskutim që të hiqja fëmijën.’ (qesh)

LEXO EDHE  Pas ‘diss-it’ të Noizy-t, reagon Stresi: Le të lehin këlyshët, s’më ha për asnji reper