Atletico mposht Valencian, merr fitoren e 6-të radhazi në La Liga

Atletico Madrid mposhti 0-1 në transfertë Valenciam duke marrë mori fitoren e gjashtë radhazi në kampionat.

Sfidën e Mestallas e vendosi një autogol i vonë i Lato në minutën e 79-të. I ndodhur në vendin e gabuar, 23 vjeçari devijoi me gju dhe e dërgoi në portën e tij,  një top të krosuar nga Carrasco. Valencia mban vendin e 10-të në La Liga.

LEXO EDHE  (VIDEO) Vendoset baraspesha në Laç, Nwabueze ndëshkon Skënderbeun

Me këtë rezultat, Valencia mban vendin e 10-të në La Liga ndërsa skuadra e Simeones ngjitet në vendin e dytë të renditjes në kampionatit spanjoll me pikë të barabarta me Real Sociadad (23 pikë), që luan nesër ndaj Villarreal në shtëpi.