Zbulohet puna që bënte Brad Pitt para se të bëhej i famshëm në mbarë botën

Aktori Brad Pitt është një nga personazhet më të komentuar dhe më të pëlqyer të Hollywood-it. Si shumë prej yjeve të ekranit, dhe Pitt nuk ka qenë gjithmonë i famshëm dhe dukej ta niste nga diku. Historia e tij vjen nga disa fillesa mjaft modeste, dhe vitet e tij të para në Kaliforni kaluan duke kryer punë të ndryshme për të jetuar.

LEXO EDHE  Mbuluar me flamurin kuq e zi, Bebe Rexha feston 28 nëntorin në Amerikë (Video)

Dashuria e tij për kinematografinë ishte e madhe, dhe ndërsa bënte të pamundurën për të hyrë në qarqet e duhura, atij i duhet të siguronte jetesën.

Kur u transferua për herë të parë në Los Angeles, aktori punoi për restorantin “El Pollo Loco”, ku iu desh të vishej si një pulë dhe të shpërndante fletëpalosje si një mënyrë për të tërhequr klientë të rinj.