Koronavirusi i merr jetën ish-zv.kryeministrit shqiptar! Emri (Foto)

Ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare, ish-zv/kryeministri dhe njëkohësisht ministër i Brendshëm në qeverinë e parë të Partisë Demokratike në vitin 1992.

Bashkim Kopliku, i cili ka qenë edhe dy herë deputet në legjislaturat parlamentare, mësohet se ka ndërruar jetë nga Covid.

LEXO EDHE  “Rrjeta” e Allajbeut/ Nga koncensionet në Shëndetësi tek testet e shpejta anti-Covid

Gjendja e tij mësohet se u rëndua ditët e fundit deri në humbjen e jetës.