VAR-i “tërbon“ Moratan, spanjolli i shënon tre herë Barcelonës por asnjë gol nuk vlen!

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë të duelit shtëpiak përballë Barcelonës në Champions League, por golat u anuluan për pozicione të parregullta.

Sulmuesi spanjoll i Juventusit nuk u ndal dhe gjeti sërish golin në minutën e 54-t, por arbitri kërkoi ndihmën e teknologjisë VAR, që anuloi golin.

LEXO EDHE  Foto/ Në kujtim të Maradona-s; Tifozët e Napolit ndezin stadiumin, lojtarët veshin fanellën me numrin 10

I pafat 28-vjeçari nga Madridi, teksa miqtë katalanas vazhdojnë të jenë në avantazh falë rrjetës së Ousmane Dembele në minutën e 14-të.