Policia shoqëron me forcë avokatin, e shoqja akuzon blutë për dhunë

Shoqërohet në policinë e Lezhës avokati, Gjergj Neli.

Ai është marrë forcërisht nga zyra e avokatisë ku po punonte, teksa bashkëshortja e tij, zëvendëskryetare e Dhomës së Avokatisë, Shaqe Marinaj denoncon se ai është dhunuar nga uniformat blu.

LEXO EDHE  Vret ish-pronarin dhe i vë zjarrin/ 20-vjeçari shqiptar rrëfen krimin

Ajo thotë se ndalimi i avokatit nga policia është bërë me arsyetimin se ka vendosur dy stola në hyrje të zyrës për shkak të Covid-19 dhe është denoncuar nga një banor i pallatit ku ndodhet zyra.