Afera me Inceneratorët/ Berisha publikon videon: Rilindasit po kërkojnë të shpëtojnë si minjtë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një video ku trgon se si kërkojnë të mbrohen dhe justifikohen rilindasit pasi dolën zbuluar me vjedhjet e mëdha që po bëjnë me inceneratorët.

Në postimin e tij në facebook, Berisha shkruan se tani që gjithccka ka dalë zbuluar rilindasit duke nisur nga Edi Rama dhe deri tek ortakët e partisë kanë filluar të kërkojnë justifikime dhe të fshihen si minjtë.

Ja postimi i Berishës:

Gjemia u mbyt, kerkojne te shpetojne si minjte!

Edvin Hajduti: Nuk di une per proceduren. Procedura eshte ligji qe nuk te lejon te vjedhesh.

Tigri i Korrupsionit Ahmetaj: Une nuk kam firmosur Kontraten por e kam sigluar, dmth une kam vjedhur me sekserin tim Mirel Mertiri atij i besova te gjitha.

Terr Koka: nuk kam vjedhur vetem. Aty jane firmat e disa ministrave.

Veliaj po keshillohet me Bos Migliorancin ne burg.

Arben Malavita (Arben Blushi) po mbrohet dite e nate me Top Channel-in qe e zhyti ne plehra. Ndiqeni videon. sb