Dyshime për abuzim me tenderat, thirret në Prokurori Kryebashkiaku i Ramës

Kryetari i Bashkisë së Gramshit, Klodian Taçe, është thirrur këtë të premte në prokurori, ku është marrë në pyetje për rreth 3 orë.

Burimet thone se kryebashkiaku Taçe është marrë në pyetje nga dy prokurorë të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, lidhur me një hetim që ka nisur mbi dyshimet rreth procedurave abuzive dhe dyshimeve për korrupsion.

Të njëjtat buime theksojnë se Taçe është pyetur pas dyshimeve për abuzime në Prokurime dhe tendera.