Aprovimi i shtyrë në listën e kandidatëve për deputetë, reagon Salianji

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka reaguar pas publikimit nga PD të listave për kandidatë të mundshëm në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Emri i Salinjit nuk ishte futur nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve pranë PD në “listën e veçantë kombëtare që vlerësohen nga Komisioni që të jenë pjesë e listës për përfaqësim politik”. Por ishte renditur në listën që, sipas vlerësimit të komisionit, “u shtyhet aprovimi”.

Në një postim në rrjetet sociale, Salianji shprehet:

Beteja e gjatë opozitare më ka shërbyer të kuptoj se cili person dua të jem në politikë.

Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet.
Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare .

Falë kësaj beteje mbështetja masive e demokratëve nuk më ka munguar në asnjë hap të rrugëtimit politik.

Në zgjedhjet e fundit me mirënjohje pohoj se isha më i vleresuari nga anëtarësia e Partisë Demokratike.

Po aq me mirënjohje përmend rezultatin më të mirë që ka marrë PD në zgjedhjet e fundit parlamentare në qarkun ku garova falë mbeshtetjes tuaj dhe të qytetar
Për këtë dhe vetëmbesimi dhe forca mbështetet tek ju, si vlerësuesit më të rëndësishēm e legjitim.

Për këtë misioni im është një dhe i vetëm, demokratët të jenë fitues.

#ditëmëtëmira

LISTA/ PD: Ja kush janë emrat që pritet të garojnë në zgjedhje

LEXO EDHE  Gruaja u gjet e pajetë/ Arrestohet komshiu, dyshohet se e mbyti me duar