Ylli i Manchester United braktiset nga e dashura pas tradhtisë së bujshme me dy femra të tjera

Ylli i Manchester United, Aaron Wan-Bissaka është braktisur nga e dashura e tij, pas skandalit se do bëhet baba nga një grua tjetër. Futbollisti akuzohet se tradhtoi të dashurën Rhianna Bentley me një modelee amerikane që ka qenë në një lidhje me shokun e tij të skuadrës Jesse Lingard, si edhe dyshohet ka një fëmijë me një grua tjetër.

Bentley i dha fund marrëdhënies së saj tre-vjeçare me 22-vjeçarin pasi Marliesia Ortiz rrëfeu të hënën se kishte pasur marrëdhënie intime me mbrojtësin.

27-vjeçarja gjithashtu pretendoi se Wan-Bissaka i kishte thënë se kishte lënë një grua tjetër shtatzënë. Ajo postoi një imazh të çiftit më datë 28 shtator me mbishkrimin: “Ai do bëhet me fëmijë së shpejti, por më tha që nuk e dëshiron atë.”

Pas këtij skandali, Rhianna Bentley vendosi që të ndahej nga futbollisti. 21-vjeçarja bëri të ditur lajmin në një seri postimesh ne rrjetet sociale kur i uronte Wan-Bissaka më të mirën.

“Rhianna i pa postimet dhe u mërzit. Ata kanë qenë së bashku prej shumë kohësh dhe futbollisti ishte si një baba për fëmijën e saj. Ishte një shok për të,”– tha një burim për The Sun.