‘Mos u shqetësoni’/ Avokati i njohur tregon si t’i shpëtoni gjobës për maskën

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar sot në “Ditë e Re”. Një ndër kundërshtarët e fortë të mbajtjes së maskave në rrugë Goxhaj nënvizon se gjoba me të cilën kërcohen ata që nuk e mbajnë maskën është tërësisht e paligjshme

“Kur të marrin një gjobë njerëzit të jenë të qetë se është e paligjshme nga A tek ZH. Nëse gjobat e karantinës ishin të paligjshme këto janë ekstremisht të paligjshme.

Ja pse.  Gjoba për mbajtjen e maskës në rrugë nuk gjen zbatim në Kushtetutën e Shqipërisë. Maska është mjet personal që nuk mund të ma imponosh ta mbaj në trup.

LEXO EDHE  Morën ryshfet nga bizneset, SPAK përfundon hetimet për zyrtarët e Tatimeve/ Emrat

Mbani një kartë identiteti me vete paraqitjani polcit dhe refuzoni të firmosni.

Akti I vendosjes së maska në rrugë dhe në lokal e heq për të pirë kafenë është çmenduri.

Maska nuk vlen në rrugë “ nënvizon Goxhaj. Shikoni intervistën e plotë në studion e “Ditë e Re”.