Europa League/ Sulmuesi i Rangers shënon golin e sezonit, shikoni “perlën” e anglezit

Në ndalesën e parë të Ligës së Europës u regjistrua një nga golat e këtij sezoni. Saktësisht, sfida Standard Liezh-Glasgow Rangers pa një gol fantastik të realizuar në fundin e ndeshjes. Mesfushori i ekipit skocez Kemar Ruf nuk e pason topin, por shënon pa problem nga mesi i fushës.

LEXO EDHE  Muller i prish festën Atleticos, kualifikimi për “Los Colchoneros” vendoset në javën e fundit

Duke parë daljen nga porta të gardianit të ekipit belg, 27-vjeçari nuk frikësohet dhe godet saktësisht duke shembur portierin e Standard Liezhit. Goli i tij është duartrokitur nga tifozët dhe fansat e futbollit në rrjetet sociale.