Europa League/ Mbyllet raundi i parë i fazës së grupeve, ja rezultatet

Mbrëmjen e sotme janë luajtur plot 24 takime të vlefshme për raundin e parë të fazës së grupeve në Europa League.

Takimet janë luajtur në dy orare të ndryshme, teksa 12 takime janë zhvilluar në orën 18:55, ndërsa pjesa tjetër në orën 21:00.

Në takimet e para, spikati humbja e Napolit në shtëpi 0-1 ndaj AZ Alkmaar dhe fitoret me përmbysje të Arsenalit dhe Milanit, përkatësisht kundër Rapid Vienna dhe Young Boys.

LEXO EDHE  Sot mblidhen drejtuesit e Real Madrid, zbulohet vendimi për Zidane

Ndërkohë në takimet e orës 21:00, vëmendja ishte e përqendruar në takimet Celtic-Milan dhe Tottenham- Lask. Kuqezinjtë e drejtuar nga Pioli mundën lehtësisht skuadrën skoceze në shifrat 1-3, ndërkohë Tottenham fitoi me rezultatin e pastër 3-0 kundër austriakëve të Lask.

Rezultatet e plota të mbrëmjes: