6 javë pa kampionat, ja takimet e Kategorisë Superiore që janë “djegur”

Prej më shumë se një muaji Shqipëria ka mbetur pa futboll në të gjitha nivelet, duke filluar nga Superiorja dhe deri te kampionati i moshave. Liga Profesioniste vendosi më 5 gusht që të ketë bojkot deri në plotësimin e kërkesave nga qeveria.

Më pas, më 4 shtator nga Minsku i Bjellorusisë, kur Kombëtarja luante ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve, presidentët e klubeve dhe kreu i FSHF-së, Armand Duka, vendosën unanimisht të mos nisë kampionati.

Nëse nuk do të kishim bojkot, atëherë vetëm katër ditë më parë do të luhej kryendeshja e Superiores, pikërisht Tirana-Partizani, e vlefshme për javën e 6-të. /Panoramasport

JAVA 1 (12 SHTATOR)

Tirana-Kukësi

Teuta-Skënderbeu

Vllaznia-Apolonia

Bylisi-Laçi

Kastrioti-Partizani

JAVA 2 (20 SHTATOR)

Tirana-Teuta

Laçi-Kastrioti

Apolonia-Bylisi

Skënderbeu-Vllaznia

Kukësi-Partizani

JAVA 3 (26 SHTATOR)

Teuta-Kukësi

Vllaznia-Tirana

Bylisi-Skënderbeu

Kastrioti-Apolonia

Partizani-Laçi

JAVA 4 (30 SHTATOR)

Tirana-Bylis

Teuta-Vllaznia

Apolonia-Partizani

Skënderbeu-Kastrioti

Kukësi-Laçi

JAVA 5 (4 TETOR)

Vllaznia-Kukësi

Bylisi-Teuta

Kastrioti-Tirana

Partizani-Skënderbeu

Laçi-Apolonia

JAVA 6 (17 TETOR)

Tirana-Partizani

Teuta-Kastrioti

Vllaznia-Bylisi

Skënderbeu-Laçi

Kukësi-Apolonia