VIDEO/ Pique shpërthen ndaj skuadrës: K*rva m*ti, a keni gjak?

Zhvillimi i ndeshjeve pa praninë e tifozëve nxjerr zbuluar futbollistët apo stafet teknike në komunikimet mes tyre përgjatë lojës. Në takimin e La Ligas, Getafe-Barça, e cila përfundoi me humbjen e parë të katalanëve nën drejtimin e holandezit Ronald Koeman, mbrojtësi Gerard Piqué shfryu ndaj shokëve të tij të skuadrës.

Në minutën e 71-të, kur Barça po humbiste 1-0 pas një 11-metërshi të shndërruar në gol nga Jaime Mata, Getafe krijoi një rrezik më të madh te porta e Netos. Në këtë moment, Piqué nuk u përmbajt dhe e shfrenoi gjuhën ndaj shokëve të ekipit: “Kurva mu*i, a keni gjak!?”.

LEXO EDHE  “Tërhiqni fanellën me numrin 10”, trajneri i njohur kërkesë FIFA-s

Pak çaste më vonë, Getafe po avanconte lehtësisht drejt portës së Netos dhe qendërmbrojtësi veteran u shfaq përsëri aktiv: “Zgjohu, lëvizni pra, dreqin!”. Reagimi i Piquesë nuk vlejti për asgjë, sepse “blaugranat” pësuan humbjen e parë sezonale.