VIDEO/ Basha: Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaron se papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë.

Teksa publikon një video në faqen e tij zyrtare në rrjetin social, Basha deklaron se ndërsa shqiptarët luftojnë për jetën, Rama ka prioritet tenderat sekretë e koncensionet korruptive

“Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë, ka dëbuar mjekët, ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.

LEXO EDHE  Emrat/ Të dënuar për vrasje, vjedhje me dhunë e kanabis, OFL i dërgon formularët 5 shtetasve

Zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve dhe shtimi i numrit të tyre.

Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve”, deklaron kreu i PD-së, Lulzim Basha.