FOTO/ Makina që përdori autori në atentatin ndaj biznesmenit

Fotografitë janë të makinës që përdori autori i vrasjes së biznesmenit Niko Goro në Himarë, mëngjesin e sotëm.

Mjeti u gjet në zonën e quajtur “Livadhet”, bashkë me dy armë zjarri dhe autorin, i cili u arrestua.

Goro u vra me armë zjarri rreth orës 8:55, ndërsa u plagos në këmbë e motra e tij.

Mes autorit Kliti Leka, 53 vjeç dhe biznesmenit 51-vjeçar ka pasur konflikte pronësie, ç’ka sipas dëshmisë së Lekës ka çuar në vrasjen e Goros.

Lexo dhe:

FOTO/ Kush është biznesmeni i ekzekutuar, e motra e plagosur niset drejt spitalit të Vlorës