Denoncoi Blushin në ambasadën e SHBA, bëhet atentat ndaj biznemenit! Ish-kryeministri publikon videon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar vidon që tregon momentin kur dy persona të armatorus ndjekin nga pas biznesmenin Andon Dhima për ta vrarë, por fatmirësisht atentati dështoi.

Biznesmeni Andon Dhima denoncoi në Ambasadën Amerikane drejtorin e Përjithshëm të Top Channel, Ben Blushi, se i ka dhënë 100 mijë euro borxh të cilat nuk i ka marrë.

Vetëm pak ditë pas bërjes publike në media të këtij denoncimi dy persona të armatosur e kanë ndjekur nga pas biznemenin Dhima për ta ekzekutuar, por fatmirësisht ai ka arritur të hipë në ashensor para se të kryej akti kriminal.

https://boldnews.al/2020/10/16/denoncoi-ben-blushin-ne-ambasaden-amerikan-biznesmeni-sulmohet-me-arme-nga-maskat/

Ish-kreu i qeverisë Sali Berisha shkruan se tentativa për vrasje e biznemesnit Dhima vjen vetëm pak ditë pas denoncimit që Dhima bëri ndaj Blushit, ndërs hrkaun se për çdo akt që do të bëhet ndaj biznemenit do të përgjigjet drejtori i Top Channel.

Ja postimi i Berishës:

Breaking News!

Tronditese!

Video ekskluzive e atentatit mafioz ndaj biznesmenit Andon Dhima pasi ai denoncoi ne narkoprokurori dhe ambasaden e SHBA Arben Malaviten per mos kthimin e borxhit pre 100000€ nga ky i fundit. Nderkohe biznesmeni Dhima dhe femijet e tij kane denoncuar ne polici se kne konflikt te hapur vetem me Arben Malaviten.

Andon Dhimen e shpetoi ashensori, me sakte e vajza e tij qe mbajti ashensorin gjer sa hyne te dy pa ardhur vrasesit e tij.

Duke denuar si nje krim te shemtuar shteteror i them me kete rast Arben Malvites kthe urgjentisht parate se per çdo akt ndaj Andon Dhimes do pergjigjesh personalisht. sb