Covid 19/ Cako bën deklaratën e fortë: Shqipëria dhe gjithë Europa do mbyllen sërish, ja data

Studiuesi dhe konspiracionisti i njohur shqiptar, Alfred Cako, i ëstë përgjigjur kryeminsitrit Edi Rama, i cili i quajti delirantë personat që dolën dhe protestuan kundër vendimit për mbajtjen e maskave në rrugë.

Ndërkohë konspiracionisti replikon dhe me të gjithë ata që nuk kanë pranuar parlajmërimet e tij deri më sot, të cilat i kanë cilësuaar idiotësira.

Cako ka postuar një artikull ku tregon se si vetë mjekët italianë kanë pranuar se koronavirusi nuk ekziston dhe se e gjithë kjo po bëhet me urdhër, dhe njerëzit po vriten nga vetë mjekët.

Madje  Cako shton se Shqipëria dhe e gjithë Europa do të mbyllen sërish para datës 28 tetor, dhe se vendosja e maskave në rrugë ëhstë një plan botëror që s’ka lidhje me sëmundjen.

Ja postimi i Cakos:

Po tani cfare do me thone gjithe trushpelaret qe me kane sulmuar te genjyer nga Opinioni i Fevzo trushpelarit dhe emisioni Me Rudinen? Po ata gallofet qe dje kur Shqiperia hapej dhe une parashikoja masken me detyrim dhe mbylljen ne vjeshte ata me sulmonin dhe sot keta maskarenj perseri me sulmojne e hiqen sikur une nuk kisha thene ndonje parashikim te madh sepse, sipas tyre, ne gjithe kete semundje te eger, nuk do vendosej prezervativ me detyrim por maska. Ata perseri nuk e kuptojne se para dt. 28 tetor ne Shqiperi dhe Evrope ka mbyllje. Por pasi te filloje mbyllja keta qe e kundershtojne sot si mundesi do te thone hipokrizine e radhes duke thene, “E po, normal, mbas gjithe ketyre rasteve dhe vdekjeve te medha, kjo do te ndodhte! Cfare ka gjetur ky njeri?!”

Cdo thone pas ketij materjali nga top nivelet italiane ku behet nje lufte e rafinuar mes te bardheve dhe fisnikerise se zeze te orsineve, aldobradineve, kolonave, pallavacineve, etj.?

https://boldnews.al/2020/10/17/mjeket-italiane-plasin-bomben-ne-parlament-koronavirusi-nje-mashtrim-i-madh-ja-ps-vdesin-njerezit/

LEXO EDHE  Frika nga Covid-19, shqiptarët shtojnë kursimet! Ja sa është rritur stoku i depozitave