Refik Halili takohet me skuadrën në Zvicër, presidenti i Tiranës motivon bardheblutë para sfidës së nesërme

Tirana do të luajë ditën e nesërme një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Bardheblutë do të përballen me Young Boys në Zvicër dhe ndeshja është e vlefshme për turin “Play Off” të Europa League. Mjafton një rezultat pozitiv në këtë ndeshje që Tirana të arrijë ëndrrën e madhe që është pjesëmarrja në grupet e Europa League.

Skuadra bardheblu ka udhëtuar paraditen e sotme drejt Zvicrës, aty ku do të luajë ditën e nesërme në mbrëmje ndeshjen ndaj Young Boys.

Duke parë rëndësinë e kësaj ndeshje dhe sa deçizive që është, presidenti Halili ka mledhur skuadrën në ambientet e hotelit dhe ka mbajtur një fjalim para tyre duke i motivuar në mënyrë që të gjithë të japin maksimumin e tyre në fushë. /Newsport.al