EFL Cup/ Nuk ka surpriza, ekipet “big” kualifikohen më tej

Janë mbyllur tre sfidat e EFL Cup në Angli, ku nuk pati rezultate surprizë. Manchester City triumfoi 0-3 në transfertë kundër Burnley, falë golave të Raheem Sterling (x2) dhe Ferran Torres, goli i parë me fanellën “Cityzens” për talentin spanjoll.

Edhe Manchester United ka marrë një fitore me të njëjtin rezultat kundër Brighton, 0-3. McTominay, Mata dhe një supergol i Paul Pogba vendosën sfidën.

LEXO EDHE  Lajm i trishtë/ Vdes tragjikisht futbollisti i Manchester City-t! Emri (Foto)

Evertoni i Carlo Ancelottit po fluturon këtë sezon dhe ka marrë fitoren e radhës, 4-1 kundër Ëest Ham. Calvert-Leëin shënoi tripletë, duke shkuar në kuotën e 8 golave në vetëm 5 ndeshje të luajtura këtë sezon.