Rritet euro dhe franga, zhvlerësohet dollari/ Zhvillimet në tregun valutor

Në tregun e këmbimit valutor vendas, leku forcoi sot pozitat në raport me dollarin amerikan dhe humbi terren me monedhën europiane, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 106.07 lekë ose 0.28 lekë më pak se dje dhe euro u forcua me 0.15 lekë duke u kuotuar në vlerën 124.02 lekë.

LEXO EDHE  Edukatorja dhe një punonjës me Covid, mbyllet kopshti në Tiranë

Terren ka humbur sot ndaj lekut edhe paundi britanik. Monedha britanike këmbehet me 136.54 lekë ose 0.06 lekë më pak.

Ndërsa franga zvicerane u forcua me 0.26 lekë dhe këmbehet me 115.01 lekë.