Nga heqja e kasave, tek ndalimi i inspektorëve, PD publikon videon: Si Edi Rama kopjon programin tonë

Dorian Teliti nga Partia Demokratike denoncon se kryeministri Edi Rama po kopjon programin elektoral të PD.

Ai publikon një video ku paraqet qëndrimin e Ramës në vitin 2015 dhe tani, lidhur me politikat për biznesin.

Në një postim në rrjetet sociale, Teliti shkruan:

Iku kasa bashkë me inspektorët!

Po për çfarë do i duhen tani kasat e tenderuara?

Thjesht për të mbush xhepat me vjedhjen e radhës!  Sa për biznesin e vogël, atë e ka shkatërruar totalisht!

KUJDES! Kjo është fytyra e gënjeshtarit kronik!

Ky është ai që për 7 vjet ka shkelur mbi mundin dhe djersën e shqiptarëve të ndershëm që punojnë çdo ditë.

Koha ta largojmë të keqen po afron!

LEXO EDHE  Pacientët që trajtohen në banesa, ja kategoria që nuk përfiton rimbursimin e ilaçeve