‘Janë gati të flenë mbi kufoma …/ Denoncimi i fortë! Rama dhe Nushi rikthejnë Check-Up në kulmin e infektimeve

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe partneren e tij në biznes, Vilma Nushi, se po shfrytëzojnë pandeminë për të mbushur xhepat e tyre.

Në një postimin në facebook, Berisha thekson se në kulmin e pandemisë dhe infektimeve, Rama dhe Nushi janë gati të flenë mbi kufoma vetëm për të bushur xhepat e tyre.

Ja postimi i Berishës:

Rikthehet Check-Up nga Edvin Hajduti dhe Ndrikull Nushi!

Miq, nje akt te papergjegjshem dhe kriminal Edvin Hajduti dhe famozja Ndrikull Nushi rikthyen ne kulmin e pandemise se Covid19 Check-Up-in.

Ky eshte nje pervetesim i piste i fondeve publike te qytetareve te semure nga neobllokmenet e pangopur, Nushet dhe Koleket.

Me kete akt, ne kohe kulmi te infektimeve dhe vdekjeve nga pandemia, bastardet e Nushve dhe Kolekeve deshmojne se per te mbushur xhepat e tyre jane gati te flene dhe mbi kufoma.

Ata ndajne me njeri tjetrin miliona euro nderkohe mijra e mijra te semure me covid 19 ne mbare vendin qe mjekohen ne shtepi nuk blejne dot ilaçet me elementare per te luftuar kete semundje.

Kjo sepse ata ne menyren me cinike nuk rimbursohen.

Me kete akt per te mbushur xhepat e tyre ata largojne nga kujdesi per te semuret mjekun e familjes dhe e angazhojne ne procesin me te korruptuar dhe antishkencor ne historine e mjeksise shqiptare dhe asaj boterore.

Me kete akt, per te mbushur valixhet e tyre Edvin Koleka dhe Ndrikull Nushi krijojne me qindra bomba te reja biologjike ne qendrat shendetesore te cilat duhet te jene vetem ne dispozicion te semureve.

Denoj me ashpersine me te madhe kete vendim korruptiv dhe çnjerezor dhe ju bej thirrje qytetareve te bojkotojne Check-up-in si proceduren e plaçkitjes se parave te taksave te tyre. sb