Zgjedhjet në PD/ Ja kush janë kandidatët e votuar në Gjirokastër! Emrat

Partia Demokratike ka filluar një proces votimi në të gjithë vendin, ku anëtarësia me të drejtë vote zgjedh kandidatët për zgjedhjet e ardhshme të 25 Prillit.

Mbrëmjen e sotme ka përfunduar votimi për konfirmimin e kandidatëve të partisë demokratike në Degën e Gjirokastrës për zgjedhjet e ardhëshme.

Në këtë votim kanë marrë pjesë 618 anëtarë nga 975 anëtarë me të drejtë vote.

LEXO EDHE  I fundosi maska, rrobat dhe përgjimet/ Si u zbuluan autorët e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit

Ja kush janë kandidatët e votuar nga anëtarësia e PD në Gjirokastër:

1.ADIL XHELILI

2.ALIJE KOKALARI

3.ALTIN ÇOMO

4.ANTONELA LENA

5.BEQIR GJIKA

6.BESNIK ALIAJ

7.ENTELA SHEHAJ (FICO)

8.NIKOLLA ZHULLA

9.ROLAND BEJKO

10.SHEMSHO LAMAJ

11.TRITAN SHEHU