Denoncimi ‘bombë’/ Kryebashkiakja dhe drejtoresha e rilindjes marrin ryshfet për të të futur në punë! Emrat (Foto)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denncim të fortë i cili tregon se sa duhet të paguash tek zyrtarët dhe drejtorët e rilindjes për të fituar një pozicion pune në shtet.

Në mesazhin dërguar ish-kreut të qeverisë, një mësues nga Roskoveci denoncon kryebashkiaken Majlinda Bufi dhe Drejtoreshën e Drejtorisë Arsimore, Brikena Cjapi, se marrin ryshfet për të të emëruar në punë.

Ja postimi i plotë i Berishës:

Narkokryetarja Bufi dhe drejtoresha e arsimit akuzohen per ryshfete!

Lexoni denoncimin e mesueses dixhitale. sb

  1. Berisha Pershendetje!

Jam nje mesuese nga Roskoveci. Dua te ndaj me ju nje padrejtesi qe po e vuaj ne kurriz. Kam konkuruar per drejtoresh shkolle ne nje nga shkollat e qytetit te Roskovecit dhe nuk kam fituar pasi Majlinda Bufi nepermjet sekseres se saj Brikena Cjapi, qe e ka vendosur drejtuese te zyres vendore te arsimit ne Roskovec, me ka kerkuar lek. Une si mesuese me pervoje 20 –vjeçare ne arsim nuk u shpalla fituese pasi nuk kam para te paguaj 5 mije euro, qe Majlinda Bufi te bej pushime ne Antalya. Brikena Cjapi e Majlinda Bufit jo vetem mua por edhe drejtoreshes se shkolles ne fshatin Vidhishte i merr çdo vit lek, ne menyre qe ajo te mbaj postin e drejtoreshes sepse ka ngelur per here te dyte ne provimin e shkencores. Brikena me urdher te Majlindes kerkon 5 mije euro per tu bere drejtoresh shkolle dhe 3 mije euro per tu punesuar si mesuese. Majlinda e ka vendosur me doren e saj Brikenen edhe si Drejtoresh ne Gjimanazin “ Adem Vrapi” ku po merr hapur rryshfet nga nxenesit. Une do tju nis si prove denoncimet qe kane bere gjimanizte te ndryshem te Roskovecit qe kane paguar para Brikena per te marr provimet apo per te kaluar vitin.

Denoncimi 1

“ Aman o mesuese ajo nuk e meriton te mesuese jo Drrejtuese por e mabn Majlinda Bufi ate, por te ngrihen te gjithe gjimnazistet te hapin gojen, ajo qerohet nga arsimi”- shkruan nje nxenes.

Denoncimi 2

“ Mesuese une kam dhen 20 mij lek te reja per tre provime tek Brikena. Te gjitheve na kerkonte se ndryshe, o na ngelte o ten a perjashtonte”.

Denoncimi 3

“Presore te lutem mos me nxir por ajo nuk e meriton te jete atje sepse per te kaluar vitin me mori 100 mij lek”.

Denoncimi 4

“ Mesuese pyesni Astritin e byrekut se te dyqani tij behen pazaret. Nuk llogariten leket kur merresh diploma e gjimnazit. Brikena ka marr 6 mije euro per nje diplome gjimnazi”.

Denoncimi 5

“ O mesuese Brikena ka bere korrupsion te gjimnazi, babi per mua ka dhen 200 mij lek qe kalova vitin”.

Denoncimi 6 nga nje Mesuese

“ Pershendetje shoqe! Vajta (tek Brikena) dhe me tha me kismet se do coj mesuesit qe kane mbet pa ore por ti vepro sic veprove vjet. Leket i mori e pa vendim e perseri po me kerkon”.